Установка насосної станції

Установка насосної станції

Насосна станція для водопостачання приватного будинку - це обладнання, яке створює і підтримує постійний тиск для забезпечення надходження води в будинок. Складається така система з 4 основних елементів: поверхневий насос, бак, реле, яке управляє станцією, і зворотний клапан.

Вибір насосної станції


Насос для насосної станції варто вибирати дуже відповідально. Вибір необхідно робити беручи до уваги безліч чинників: потужність насоса, обсяг бака, напор насоса, кількість людей в будинку, кількість споживачів води (пральна машина, туалет, душ і т. Д.). Важливим є і матеріал насосної станції. Популярними й рекомендованими марками є: Grundfos, Marina і GARDENA.

Після покупки першим питанням буде установка. Як довго прослужить обладнання залежить не тільки від його якості, але і від правильності його установки і експлуатації. По-перше, необхідно обрати місце. Може здатися, що будь-яке місце буде ідеальним, але це далеко не так.Насос для насосної станції повинен розташовуватися близько до джерела води. Це забезпечить безперебійне всмоктування. А також місце повинно бути досить вентильованим, щоб система могла успішно охолоджуватися. Бажано встановлювати обладнання в місцях, де шум його роботи не приноситиме дискомфорт.


Установка насосної станції

З огляду на те, що було сказано вище, можна зробити висновок, що є два основних місця для установки насоса - кесон або ж підвал будинку. Підвал є більш практичним рішенням. Зрозуміло, при такій установці необхідно подбати, щоб захистити станцію від можливого підйому ґрунтових вод. Насосну станцію потрібно встановити на полицю або підставку, а також бажано, щоб вона не стикалася із стінами, інакше це може викликати вібрації.

Важливо! Підвал повинен бути опалюваним.

У випадку з установкою в кесоні, також необхідно переконатися, що він утеплений.


Основні кроки при установці устаткування:

  1. Вирити траншею (під нахилом);
  2. Зібрати потрійний ежектор, приєднати фільтр і згон, який з'єднується з трубопроводом бронзовою муфтою, а потім герметизується.
  3. Спустити обсадну трубу в траншею, вона буде перешкоджати руху грунту. В обсадну трубу поміщається труба, яка з'єднана з ежектором і насосом.
  4. Загерметизувати трубу і закріпити оголовок.


Підключити свердловинний насос, акумулятор і виконати перший запуск.

Помилки під час монтажу:

  • Під час прокладки труб не були взяті до уваги повороти, вигини і товщина фундаменту.
  • Різьбові з'єднання не затягнуті ключем. Прокладки і ручного закручування часто недостатньо. Можливий виток води.
  • Гідроакумулятор не отримав належної уваги. При падінні тиску нижче 1.2 атмосфер необхідно підняти його за допомогою автомобільного насоса або компресора.

Самостійна установка насосної станції може допомогти заощадити значні гроші, які можна витратити на покупку більш надійного обладнання. А правильний монтаж насосної станції професіоналами і налаштування забезпечать безперебійну роботу на багато років вперед і позбавлять від будь-яких проблем з водопостачанням. Пам'ятайте, що насосну станцію можна не тільки придбати в готовому вигляді, а й зібрати самостійно.


09.09.20
Переглядів: 960